Siuntų pakavimas


Kas yra netinkamai supakuota siunta?

Tai tokia siunta, kurios pakuotė neapsaugo įprastomis transportavimo sąlygomis gabenamos siuntos turinio ir kuri kelia pavojų sugadinti kitas drauge transportuojamas siuntas. Kokybiškai ir patvariai supakuotos siuntos turinys bus apsaugotas nuo išorės veiksnių ar galimų pažeidimų, ji bus saugiai pristatyta gavėjui.

Dažniausiai pasitaikančios klaidos:

1. Netinkamai užklijuotas siuntos lipdukas. 2. Netinkamas pakuočių klijavimas lipniąja juosta.
Netinkamai užklijuotas ir todėl sunkiai nuskenuojamas siuntos lipdukas su brūkšniniu kodu. Lipdukas negali būti klijuojamas per siuntos kraštą ar briauną, lipduko negali dengti lipnioji pakavimo juosta. Netinkamai lipniąja juosta užklijuota siuntos pakuotė gali lengvai atsidaryti, kyla grėsmė siuntos turiniui. Siuntos pakuotė (dėžė) turėtų būti užklijuojama trimis sluoksniais iš viršaus ir apačios.
3. Pakuotė nepritaikyta siuntos turiniui. 4. Nesandarios, nebenaujos pakuotės.
Tamprioji plėvelė, polietileniniai ar kitų medžiagų maišeliai pakuote nelaikomi. Siuntos pakuotė turi atitikti siunčiamo daikto dydį, formą, svorį ir t. t. Tuščias siuntos ertmes patartina užpildyti plėvele su oro burbuliukais, putplasčiu ir pan. Netinkamai supakuota, įtvirtinta ar uždaryta siuntos su skysčiu ar biriais produktais pakuotė gali sušlapti, aplieti kitas siuntas. Patartina siuntas pakuoti į naujas pakuotes ar tarą, sandariai jas užklijuoti ar užsukti (užkimšti), užtikrinti taros stabilumą siuntoje.
5. Netinkamai supakuoti dužūs daiktai. 6. Netinkamai ir nekokybiškai ant padėklo sudėtos siuntos.
Trapūs ar dužūs daiktai negali liestis vieni su kitu, jų negalima siųsti netinkamo dydžio pakuotėje ar jiems nepritaikytame voke su oro burbuliukais. Patartina trapius ar dūžtančius daiktus pakuoti sandariai ir tvirtai naudojant kartoninius kampuočius, birųjį putų polistireną, maišelius su oro burbuliukai ir kt. Siuntos sukrautos taip, kad neatlaiko viena kitos svorio, trankosi viena į kitą, slydinėja. Siuntos turi būti sukrautos taip, kad apačioje esančios pakuotės būtų tvirtesnės ir sunkesnės už esančias viršuje. Patartina siuntas sutvirtinti tampriąja plėvele, poliesterinėmis (PET) pakavimo juostomis ir kt.
7. Netinkama mažos siuntos pakuotė. 8. Nesupakuoti daiktai.
Labai mažų matmenų siunta (leidžiami mažiausi matmenys – 90 x 140 mm) neturėtų būti pakuojama į analogiškai mažą pakuotę. Pakuotė turėtų atitikti įskaitomą siuntos lipduko dydį. Nesupakuoti daiktai tampa lengvai pažeidžiami transportavimo metu. Visi siunčiami daiktai, įskaitant ir buitinę techniką, baldus ar automobilių detales, turi būti saugiai ir tvirtai supakuoti tam skirtomis medžiagomis.

Rekomenduojamos pakuotės:

Raukšlėtojo kartono dėžė Popierinis vokas Plastikinis vokas, maišas Raukšlėtojo kartono tūta

Rekomenduojamos pakavimo medžiagos:

Lipnioji pakavimo juosta Birusis putų polistirenas (pakavimo granulės) Vokai su oro burbuliukais Plastikinė izoliacinė juosta

Įvairiausių pakuočių siuntoms kokybiškai supakuoti rasite paštuose.
Daugiau informacijos – 8 700 55 400, info@post.lt arba info@lpexpress.lt.